Rugpjūčio 9–10 dienomis vyksiančių lenktynių trasos nusidrieks ne tik Zarasuose ir Visagine, bet ir Latvijoje, Daugpilio regione. Ketvirtus metus vyksiančio ralio organizatoriai planuoja, kad šiemet lenktynėse apsilankys daugiau nei 50 tūkst. žiūrovų. 

„Praėjusiais metais tik Lietuvos teritorijoje vykusiame ralyje apsilankė apie 38 tūkst. autosporto mėgėjų. Šiemet keli greičio ruožai bus ir antrame pagal dydį Latvijos mieste Daugpilyje, todėl žiūrovų skaičius neabejotinai išaugs. Tikiu, kad tai bus masiškiausias vasaros autosporto renginys“, – tvirtina Maris Simson, „Autoplius 300 Lakes Rally“ organizatorius.

Į tarptautinę rinką – su stipriu partneriu

Šiemet lenktynių organizatoriai pasirašė trejų metų sutartį su transporto skelbimų portalu Autoplius.lt, kuris tapo ralio vardo partneriu.

„Stengiamės prisidėti prie automobilių sporto populiarinimo ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, todėl jau ne vienerius metus remiame pagrindinius autosporto įvykius. Bendradarbiavimas su „300 ežerų raliu“ mums padės įtvirtinti lyderio pozicijas Baltijos šalyse, o ralio organizatoriams pritraukti dar daugiau automobilių fanų, – neabejoja Viktoras Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas.

Pasak M. Simson, partnerystė su didžiausiu transporto skelbimų portalu Baltijos šalyse, leis padidinti renginio žinomumą ir dar aukščiau pakelti renginio kokybės kartelę.  „Planavome ralio teritoriją išplėsti į kitas šalis ir šiemet mums tai pavyko. Žengiam į tarptautinę rinką, tad reikia ir stipraus partnerio, kurį labai džiaugiamės suradę“, – pasakoja M. Simson. 

Vyks legendinių sportinių „žiguliukų“ lenktynės

Renginio organizatoriai tikisi, kad šiemet lenktynėse dalyvaus apie 100 ekipažų. Laukiama apie 45 dalyvių iš Lietuvos, apie 30 – iš Latvijos, apie 10 – iš Baltarusijos. 

Daugiau nei 10 ekipažų turėtų dalyvauti pirmą kartą šiemet rengiamose legendinių „LADA VFTS“ automobilių ralio taurės lenktynėse. Organizatoriai pasakoja, kad prieš 30 ir daugiau metų pagal vilniečio Stasio Brundzos receptą pagamintų „žiguliukų“ lenktynėse turėtų dalyvauti ir svečiai iš Azerbaidžano, Rusijos, Vengrijos, Čekijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Žiūrovai išvys ir ralinių sunkvežimių iš Estijos komandą.

„Autoplius 300 Lakes Rally“ varžybų metu lenktynininkai turės įveikti kiek daugiau nei 132 km greičio ruožų. Jų bus 13, iš kurių tik vienas visiškai pasikartojantis greičio ruožas Visagino mieste. Ilgiausias ralio greičio ruožas sieks net 32,11 km.

Žiūrovų taip pat laukia įspūdinga „Big Jump“ arena, šalia Salako miestelio, kur automobiliai nušoka daugiau nei 30 metrų ir tradicinės paralelinės persekiojimo lenktynės su dirbtiniais tramplinais Zaraso ežero saloje. „Autoplius 300 Lakes Rally“  varžybos Lietuvoje ir užsienyje jau vadinamos „tramplynų raliu“. Tramplynų šiose varžybose yra daugiau nei 40.